Ulkoleikkipaikkojen turvatarkastajat

Viherympäristöliiton alaisuudessa toimiva Leikki- ja lähiliikuntapaikkojen turvallisuuslautakunta pätevöittää Ulkoleikkipaikkojen turvatarkastajia. Heiltä voi tiedustella kaikkia leikkipaikkojen turvallisuuteen liittyviä palveluita, kuten eriasteisia tarkastuksia (käyttöönotto- turva- ja vuositarkastukset), leikkipaikkojen korjaussuunnitelmia sekä kunnossapito-ohjelmia. Pätevyyskriteerit näet tästä.

Pätevöitetyt tarkastajat

Marko Eskolainen, marko.eskolainen(at)propark.fi, Koko Suomi (2011)

Tero Felt, tero.felt(at)hel.fi, Pääkaupunkiseutu (2008)

Reijo Hanninen, reijo.hanninen(at)tintti.net, Riihimäki (2007)

Matti Invenius, matti.invenius(at)rtkpalvelu.fi  Etelä-Suomi (2008)

Juha Jaatinen, juha.jaatinen(at)hel.fi, Pääkaupunkiseutu (2008)

Milja Kiviluoma, milja.kiviluoma(at)joli.fi, Pääkaupunkiseutu (2007)

Heli Kuosmanen, heli.kuosmanen(at)jns.fi, Joensuu (2008)

Tommi Kärnä, tommi.karna(at)propertit.fi, Etelä-Suomi (2007)

Matti Leppäkorpi, matti.leppakorpi(at)iki.fi, Jyväskylän seutu (2007)

Jens Lindgren, jens.lindgren(at)lappset.com, Etelä-Suomi (2008)

Sari Niinivirta-Mamonoff, sari.niinivirta-mamonoff(at)hel.fi, Pääkaupunkiseutu (2007)

Risto Niemi, risto.niemi(at)tuusula.fi, Tuusula (2008)

Katja Orisaari, katja.orisaari(at)turku.fi, Turun seutu (2007)

Kaj Söderlund, kaj.soderlund(at)j-trading.fi, Pääkaupunkiseutu (2007)

Raija Talvitie, raija.talvitie(at)nurmo.fi , Seinäjoen seutu (2008)

Samoja palveluita voit tiedustella myös seraavista yrityksistä:

www.j-trading.fi

www.lappset.com

www.leikkiturva.fi

www.propark.fi

www.propertit.fi

www.soiniky.fi