Ulkoleikkipaikkojen turvatarkastajat

Viherympäristöliiton alaisuudessa toimiva Leikki- ja lähiliikuntapaikkojen turvallisuuslautakunta pätevöittää Ulkoleikkipaikkojen turvatarkastajia. Heiltä voi tiedustella kaikkia leikkipaikkojen turvallisuuteen liittyviä palveluita, kuten eriasteisia tarkastuksia (käyttöönotto- turva- ja vuositarkastukset), leikkipaikkojen korjaussuunnitelmia sekä kunnossapito-ohjelmia. Pätevyyskriteerit näet tästä.

Pätevöitetyt tarkastajat

Marko Eskolainen, marko.eskolainen(at)propark.fi, Koko Suomi (2011)

Tero Felt, tero.felt(at)hel.fi, Pääkaupunkiseutu (2008)

Matti Invenius, matti.invenius(at)rtkpalvelu.fi  Etelä-Suomi (2008)

Juha Jaatinen, juha.jaatinen(at)hel.fi, Pääkaupunkiseutu (2008)

Heli Kuosmanen, heli.kuosmanen(at)jns.fi, Joensuu (2008)

Jens Lindgren, jens.lindgren(at)lappset.com, Etelä-Suomi (2008)

Risto Niemi, risto.niemi(at)tuusula.fi, Tuusula (2008)

Raija Talvitie, raija.talvitie(at)nurmo.fi , Seinäjoen seutu (2008)

Samoja palveluita voit tiedustella myös seraavista yrityksistä:

www.j-trading.fi

www.lappset.com

www.leikkiturva.fi

www.propark.fi

www.propertit.fi

www.soiniky.fi